Labyrint

Jak si v dnešním světě máme najít to své, to jediné a správné místo? Máte někdy pochybnosti, zda způsob, jakým se věci dějí „normálně“, je skutečně normální? Co je správné a co špatné? A jak být v životě šťastný a spokojený? Na tyto odvěké otázky lidstva hledal odpovědi už Jan Amos Komenský ve svém slavném metaforickém díle Labyrint světa a ráj srdce. A dnes s úžasem zjišťujeme, jak trefně a přiléhavě jeho slova komentují naši současnost.

Nechme se tedy Poutníkem zavést do Labyrintu v doprovodu průvodců Všezvěda Všudybuda a Mámení a hledejme tu správnou harmonii.

Hudebně scénické představení v podání sólistů z Městského divadla Brno, symfonického orchestru Camerata Moravia a pěveckého sboru Chermon pod taktovkou dirigenta Joela Hány nabízí výjimečný kulturní zážitek pro celou rodinu. Autorka Jarmila Beková a režisérka Hana Mikolášková zpracovaly “Labyrint světa a ráj srdce” v současném jazyce tak, aby bylo srozumitelné pro všechny věkové kategorie, abychom mohli i dětem přiblížit děj nejslavnějšího Komenského díla. Tomu napomáhají melodické písně i krásné moderní kostýmy výtvarníka Davida Janoška. V hlavních rolích se představí Jiří Mach, Radek Novotný a sama autorka Jarmila Beková, na pódiu se objeví také speciální host Jan Sklenář.

Slavnostní premiéra proběhla v brněnském Sonu 8. března 2020. 

Nadcházející termíny představení: 

Koncerty