Labyrint

Labyrint

Jak si v dnešním světě máme najít to své, to jediné a správné místo? Máte někdy pochybnosti, zda způsob, jakým se věci dějí „normálně“, je skutečně normální? Co je správné a co špatné? A jak být v životě šťastný a spokojený? Na tyto odvěké otázky lidstva hledal odpovědi už Jan Amos Komenský ve svém slavném metaforickém díle Labyrint světa a ráj srdce. A dnes s úžasem zjišťujeme, jak trefně a přiléhavě jeho slova komentují naši současnost. Nechme se tedy Poutníkem zavést do Labyrintu v doprovodu průvodců Všezvěda Všudybuda a Mámení a hledejme tu správnou harmonii. 

Hudebně scénické představení v podání sólistů z Městského divadla Brno, symfonického orchestru Camerata Moravia a pěveckého sboru Chermon pod taktovkou dirigenta Joela Hány nabízí výjimečný kulturní zážitek pro celou rodinu.  Autorka Jarmila Beková a režisérka Hana Mikolášková zpracovaly „Labyrint světa a ráj srdce“ v současném jazyce tak, aby bylo srozumitelné pro všechny věkové kategorie, abychom mohli přiblížit i dětem děj nejslavnějšího Komenského díla. Tomu napomáhají melodické písně i krásné moderní kostýmy výtvarníka Davida Janoška. V hlavních rolích se představí Daniel Rymeš, Radek Novotný a sama autorka Jarmila Beková, na pódiu se objeví také speciální host Jan Sklenář. 

Slavnostní premiéra proběhla v brněnském Sonu 8. března 2020, těsně před první vlnou epidemie. Další představení v Olomouci, Praze i Ostravě byla kvůli koronavirové krizi přesunuta na podzim roku 2021:

Olomouc, Výstaviště Flora – pátek 1. 10. 2021

Ostrava, Aula Gong – pátek 8. 10. 2021 

Praha, Obecní dům – pátek 22. 10. 2021

Partneři projektu

Přesunout se na začátek